Warsztaty dla szkół: Debata na temat roślin GMO 2017

WARSZTATY DLA SZKÓŁ

Debata na temat roślin GMO

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w debacie dotyczącej Roślin Modyfikowanych Genetycznie, organizowanej w ramach Warsztatów dla Szkół. Debata przygotowana i poprowadzona będzie przez studentów 1 roku studiów magisterskich kierunku Biotechnologia na MWB UG i GUMed, którzy wcielą się w rolę:

•    naukowców,

•    działaczy Greenpeace,

•    polityków,

•    i dziennikarzy.

Na początku debaty uczniowie zostaną poproszeni o zajęcie miejsc w odpowiednich częściach sali: dla zwolenników GMO, ich przeciwników lub osób niezdecydowanych. W każdym momencie spotkania goście będą mogli włączyć się w dyskusję i zadać pytanie dowolnej grupie biorącej udział w debacie. Pod koniec spotkania uczniowie zostaną ponownie poproszeni o zajęcie miejsc w odpowiedniej do ich przekonań części sali.

Nauka przez zabawę jako narzędzie do poznania
mitów i faktów na temat GMO!

Termin:           31 maja (środa), godz. 10:00

Miejsce:           MWB UG i GUMed, ul. Abrahama 58, 80-307 Gdańsk (nowy budynek Instytutu Biotechnologii na terenie kampusu Oliwa); Aula (parter)

Rejestracja:    Zgłoszenia prosimy przesyłać za pomocą formularza drogą mailową na adres: maria.pega@ug.edu.pl

Serdecznie zapraszamy,