Konkurs na stypendium doktoranckie

Konkurs na stypendium doktoranckie

przyznawane w ramach grantu SONATA BIS 5 nr 2015/18/E/NZ1/00673
Określenie właściwości biochemicznych oraz  partnerów oddziaływań ludzkiego białka CLPB – jego znaczenie fizjologiczne oraz rola w patogenezie zespołu MEGCANN

Nazwa jednostki:
Uniwersytet Gdański, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG-GUMed

Nazwa stanowiska:
Doktorant - stypendysta

Wymagania:
Kandydaci powinni być absolwentami studiów magisterskich o profilu biologicznym/biotechnologicznym lub pokrewnych, którzy w chwili rozpoczęcia realizacji zadań w projekcie będą doktorantami w ramach programu LiSMIDoS w Uniwersytecie Gdańskim. Od kandydatów oczekuje się znajomości technik biologii molekularnej i biochemii (nadprodukcja białek w systemach heterologicznych bakteryjnych/drożdżowych, SDS-PAGE, Western blot, chromatografia cieczowa białek itp.). Wymagane jest doświadczenie w pracy laboratoryjnej z preparatami białkowymi, znajomość jęz. angielskiego, wysokie zaangażowanie w realizację projektu, zdolność do samodzielnej pracy i krytycznej analizy otrzymanych wyników.

Ocena wniosków kandydatów odbędzie się zgodnie z par. 12 „Regulaminu przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców w projektach badawczych oraz regulaminu przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców w ramach stypendiów doktorskich ETIUDA finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” (Załącznik do uchwały Rady NCN 50/2013 z dnia 3 czerwca 2013 r.).

Opis zadań:
Stypendysta dołączy do zespołu realizującego grant Sonata Bis kierowanego przez dr Szymona Ziętkiewicza. Tematyka pracy obejmować będzie charakterystykę biochemiczną ludzkiego białka CLPB i jego mutantów występujących w zespole MEGCANN (Wortmann i wsp., Am. J. Hum. Genet. 96(2), 2015) oraz próby określenia jego potencjalnych partnerów oddziaływań. Analizy obejmować będą między innymi badanie aktywności ATPazowej, określenie stanu oligomerycznego poprzez sieciowanie chemiczne, sączenie molekularne, próby izolacji kompleksów CLPB z partnerami z lizatów komórkowych.

Typ konkursu NCN:
Sonata-Bis 5

Termin składania ofert:
do dnia 25.07.2016

Forma składania ofert:
osobiście/pocztą

Warunki zatrudnienia:
Stypendium naukowe przyznawane przez okres 42 miesięcy, w wysokości 2500 PLN.

Dodatkowe informacje:
W wyznaczonym terminie proszę przesłać zgłoszenia zawierające następujące dokumenty:
- CV,
- kopię dyplomu ukończenia studiów II-go stopnia,
- oświadczenie o zamiarze ubiegania się o przyjęcie na studia doktoranckie, rozpoczynające się od 1 października 2016
- list prezentujący osiągnięcia

na adres sekretariatu:
Katedra Biologii Molekularnej i Komórkowej
Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG-GUMed,
ul. Abrahama 58,
80-307 Gdańsk,
z dopiskiem „Doktorant - Sonata Bis”.

Dodatkowych informacji zasięgać należy pod adresem szymon.zietkiewicz@biotech.ug.edu.pl.

Stypendystę wyłoni komisja powołana przez Rektora UG.

Prosimy o dopisanie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 20.08.1997. o ochronie danych osobowych – Dz. U. Nr 133 poz.883.)

Data publikacji: wtorek, 14. Czerwiec 2016 - 12:51; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: wtorek, 14. Czerwiec 2016 - 12:52; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega