Konkurs na stypendium doktoranckie (2 etaty)

Konkurs na stypendium doktoranckie
(2 etaty)

przyznawane w ramach grantu OPUS 10  nr 2015/19/B/NZ1/00237
Biochemiczna rekonstrukcja kluczowych etapów mitochondrialnej biogenezy centrów żelazo-siarkowych (FeS)

Nazwa jednostki:
Uniwersytet Gdański, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG-GUMed

Nazwa stanowiska:
Doktorant

Wymagania:
Ukończone studia o profilu chemicznym, biologicznym, biofizycznym, biotechnologicznym lub pokrewnym. Wymagane jest doświadczenie w pracy laboratoryjnej. Znajomość metod biochemicznych, biologii molekularnej, znajomość metod oczyszczania białek oraz metod spektroskopowych będzie dodatkowym atutem. Wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego oraz obowiązkowość i odpowiedzialne podejście do powierzonych obowiązków, a także zdolności organizacyjne. Ponadto oczekujemy umiejętności pracy samodzielnej jak i w zespole, planowania i wykonywania doświadczeń, oraz opracowywania danych.

Ocena wniosków kandydatów odbędzie się zgodnie z par. 12 „Regulaminu przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców w projektach badawczych oraz regulaminu przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców w ramach stypendiów doktorskich ETIUDA finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” (Załącznik do uchwały Rady NCN 50/2013 z dnia 3 czerwca 2013 r.)

Opis zadań:
Stypendysta będzie realizował pod kierunkiem dr hab. Rafała Dutkiewicza pracę doktorską. Celem projektu jest rekonstrukcja z oczyszczonych białek kompleksów białkowych odpowiedzialnych za syntezę centrów żelazo-siarkowych oraz ich transfer z białka rusztowania na białka docelowe. Poprzez zastosowanie zarówno białek natywnych jak też białek pozbawionych zdolności oddziaływania ze specyficznymi partnerami odpowiemy na pytanie, które oddziaływania białko:białko są niezbędne dla syntezy i transferu centrów. Centra żelazo siarkowe to grupy prostetyczne wielu białek komórkowych niezbędne dla ich funkcjonowania. Zaburzenia syntezy centrów prowadzą do wielu chorób i często kończą się śmiercią. Uzyskane wyniki przyczynią się do lepszego poznania molekularnego mechanizmu procesu mitochondrialnej biogenezy centrów oraz wpłyną na rozwój nowych terapii chorób związanych z zaburzeniami tego procesu.

Typ konkursu NCN:
OPUS 10

Termin składania ofert:
do 17.09.2016

Forma składania ofert:
dowolnie (pocztą lub osobiście)

Warunki zatrudnienia:
Stypendium naukowe w wysokości 2500 zł miesięcznie przyznane na okres 36 miesięcy (dodatkowo kandydat ma szansę na otrzymanie stypendium doktoranckiego z UG). Data rozpoczęcia pracy: 01.10.2016

Dodatkowe informacje:
W wyznaczonym terminie proszę przesłać zgłoszenia zawierające następujące dokumenty:

1. CV uwzględniające ww. oczekiwania (dotychczasowe osiągnięcia naukowe, w tym ew. publikacje, nagrody i wyróżnienia, uczestnictwo w konferencjach, stażach krajowych, zagranicznych itp.)
2. Kopię dyplomu ukończenia studiów I-go i II-go stopnia (łącznie z listą ocen ze studiów licencjackich i magisterskich)
3. Oświadczenie o zamiarze ubiegania się o przyjęcie na studia doktoranckie, rozpoczynające się od 1 października 2016 r. lub dokument potwierdzający status doktoranta.

- na adres:
Rafał Dutkiewicz
Katedra Biologii Molekularnej i Komórkowej
Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG-GUMed
ul. Abrahama 58
z dopiskiem „Doktorant – OPUS 10”

- lub w formacie PDF na adres e-mail rafal.dutkiewicz@biotech.ug.edu.pl

Wybrane osoby zostaną indywidualnie zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną.

Prosimy o dopisanie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 20.08.1997. o ochronie danych osobowych – Dz. U. Nr 133 poz.883.)

Stypendystę wyłoni komisja powołana przez Rektora UG.

Ewentualne zapytania należy kierować na adres: rafal.dutkiewicz@biotech.ug.edu.pl; tel. 58 523 63 51

Data publikacji: wtorek, 14. Czerwiec 2016 - 11:52; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega Ostatnia zmiana: wtorek, 14. Czerwiec 2016 - 12:38; osoba wprowadzająca: Maria Maja Pega